sprzęt rtv agd

taśma pakowa z nadrukiem

Taśma z nadrukiem jako element marketingowy

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważny w procesie pakowania jest niewielki szczegół czyli taśma pakowa. W dzisiejszym świecie, gdzie dominuje konkurencja, każdy szczegół się liczy. W szczególności w branży AGD, gdzie klienci często kupują produkty o wysokiej wartości, a ceny w różnych sklepach są bardzo do siebie zbliżone. Właśnie dlatego sklepy AGD chętnie wykorzystują wszelkie elementy, by zyskać przewagę nad konkurencją. Taśma z nadrukiem skutecznie w tym procesie pomaga.

Taśma pakowa z nadrukiem firmowym, to nic innego jak standardowa taśma do pakowania. Znajduje się na niej logo, nazwa firmy, informacje kontaktowe, czasem hasła reklamowe. Taka taśma może też służyć jako nośnik informacji o delikatnej zawartości lub wskazania góry opakowania. To zarówno praktyczne rozwiązanie do zabezpieczania przesyłek, jak i skuteczny sposób na promowanie marki.

Co daje taśma z nadrukiem?

Przede wszystkim taki element wyraźnie wskazuje, że sklep internetowy AGD dba o detale. W ten sposób firma buduje zaufanie wśród klientów, pokazując swój profesjonalizm. Niechlujne zapakowanie działa odwrotnie, a utracone zaufanie ciężko odbudować.

Gdy przesyłka jest dostarczana do klienta lub przechodzi przez różne punkty logistyczne, logo firmy jest stale widoczne. Każda osoba, która zobaczy przesyłkę, staje się potencjalnym klientem. Konieczna jest do tego celu taśma pakowa z logo, a nie jej ostrzegawcza wersja.

Regularne eksponowanie logo firmy powoduje, że klienci zaczynają je rozpoznawać i kojarzyć. Taśma z nadrukiem pomaga więc w budowaniu rozpoznawalności marki. Jest to zdecydowanie mniej kosztowna forma niż klasyczne spoty reklamowe.

Nie można też zapominać, że taśmy mają swoje podstawowe zadanie, czyli zabezpieczanie opakowania na czas transportu lub magazynowania. Odpowiedni dobór kleju zagwarantuje, że taśma nie oklei się w transporcie.

Jak najlepiej wykorzystać potencjał reklamowy taśmy?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od specyfiki marki i produktów, które się pakuje. Taśma pakowa z własnym nadrukiem daje bardzo szerokie możliwości. Można na niej umieścić logo firmy oraz informacje kontaktowe, a nawet krótkie, zabawne hasła, które będą przyciągały uwagę. Kolorystyka także ma spore znaczenie, powinna bowiem odpowiadać kolorom marki. Można też iść w przeciwną stroną i wybierać kolory kontrastowe, przyciągające uwagę.

Obecnie na rynku działa wiele firm, które personalizują taśmy. W ramach ograniczeń, które nakłada powierzchnia taśmy, można zlecać nadrukowanie dowolnych informacji. Popularność zyskuje taśma papierowa, która odpowiada na potrzeby ekologiczne konsumentów.